Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Sukkub InO 2013

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie harpus
Widoczność
Zdobyta 30 razy
Punktacja 244.81 punktów
Liczba skrzynek 26 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 67% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 04-01-2014
Założyciele Biedak
Opis GeoŚcieżki

W związku z tym, że od dawna biorę udział w imprezach na orientację, od kilku lat także je organizuję, a geocaching również stał się już niedłączną częścią mojego życia, postanowiłem połączyć te dwie pasje i w październiku 2013 roku przygotowałem trasę geocachingową w ramach drugiej edycji rajdu na orientację Sukkub.

 

Od początku w planach było pozostawienie wszystkich skrzynek w terenie, jednakże w systemie miały widnieć jako jeden multicache. W wyniku opinii zebranych od uczestników rajdu postanowiłem jednak opublikować wszystkie skrzynki osobno, a teraz dochodzi do tego również geościeżka.

 

Wielu stałych uczestników imprez na orientację bawi się również w geocaching, a dla keszerów nieobeznanych z tą formą spędzania wolnego czasu może być to dobre wprowadzenie w świat imprez na orientację.

 

Geościeżkę tę można oczywiście traktować jako zwykłą trasę krajoznawczą (lasy Nadleśnictwa Strzebielino są naprawdę piękne), znajdując skrzynki na podstawie współrzędnych GPS i opisów, lecz aby poczuć prawdziwy klimat imprez na orientację oraz ułatwić sobie nawigację pomiędzy skrzynkami należy wydrukować MAPĘ, OPIS TRASY oraz KARTĘ STARTOWĄ. Zgodnie z mapą i wytycznymi podanymi w opisie trasy należy odnajdywać poszczególne skrzynki i wpisywać odpowiednią kredką ich numery oraz znalezione w nich kody na wydrukowaną kartę startową (standardowa procedura w przypadku rajdu na orientację, przy czym zamiast punktów kontrolnych w postaci lampionów mamy skrzynki kontrolne).

 

Gorąco zachęcam do zdobywania geościeżki w ten sposób, posiłkując się współrzędnymi tylko w ostateczności. W opisie każdej skrzynki, oprócz współrzędnych, znajduje się także wycinek mapy z zaznaczonym miejscem, z którego należy rozpocząć poszukiwania skrzynki (i w którym w większości przypadków znajdował się lampion na rajdzie). Dzięki temu osoby słabo znające się na czytaniu mapy mogą podszkolić swoje umiejętności porównując rzeźbę terenu lub drożnię z miejscem wskazanym przez współrzędne.

 

Skrzynka finałowa geościeżki nie ma swojego odpowiednika w terenie. Można ją zaliczyć jedynie poprzez wysłanie do mnie skanu lub zdjęcia swojej wypełnionej na trasie karty startowej (szczegółowe instrukcje są podane w opisie skrzynki) i uzyskaniu hasła do wpisu po mojej weryfikacji. Na trasie jest co prawda ukryta skrzynka SK26 - Znak Starszych Bogów, ale jest ona jedynie dodatkiem do całego cyklu i ze względu na trudność jej odnalezienia na podstawie podanych na trasie wskazówek nie jest osobno zalogowana w systemie.

 

Wzorem imprez na orientację, oprócz właściwych skrzynek kontrolnych w niektórych miejscach na trasie można odnaleźć również skrzynki stowarzyszone. Zdobycie którejś z nich zamiast odpowiedniej skrzynki kontrolnej nie powoduje przyznania żadnych punktów do ogólnej klasyfikacji liczonej z karty startowej. Możliwe jest natomiast zalogowanie w takim przypadku zdobycia właściwej skrzynki kontrolnej - na wyraźne życzenie będę przesyłał prawidłowe hasła do logu (warunkiem jest zweryfikowanie wpisu na karcie startowej lub podanie hasła do skrzynki stowarzyszonej).

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości dotyczące fabularnych opisów skrzynek, informuję, iż rajd był tematycznie związany ze światem Cthulhu i w tym duchu utrzymana jest mniej lub bardziej spójna historia.

 

Powodzenia!

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Sukkub InO 2013

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Sukkub InO 2013
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 26 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis