Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Rowerem po gminie Budry

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Volt71
Widoczność
Zdobyta 1 razy
Punktacja 125.17 punktów
Liczba skrzynek 17 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 01-11-2021
Założyciele diament, Hr. Jan Usz, Volt71
Opis GeoŚcieżki

Gmina Budry jest przygraniczną gminą, położoną w północno-wschodniej części powiatu węgorzewskiego. Graniczy z gminami Węgorzewo, Pozezdrze i Banie Mazurskie, a na 20-kilomertowym odcinku z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Ro­syjskiej.

Ten zdawałoby się zapomniany przez Boga i ludzi skrawek Mazur, oferuje wyjątkowe atrakcje krajobrazowe, przyrodnicze, historyczne i wypo­czynkowe. To kraina malowniczych pól, przydrożnych alei, oszałamiających swą dzikością lasów i rzek, panoramy Wyniesienia Pawłowskiego oraz Dowiac­kich i Piłackich Wzgórz. Nieskażana niczym przyroda oraz niezmieniony od powojennych lat krajobraz i architektura sprawiają, iż przybywający turyści mogą na chwilę zatrzymać czas.

Gmina Budry zajmując stosunkowo niewielki obszar, zachwyca bogactwem występującej tu fauny i flory. Stada żurawi, bocianów i białych czapli na łąkach Niecki Skaliskiej, po­przez które meandrują rzeki – Węgorapa i Gołdapa, porośnięte niezwykle rzadkim w Polsce lasem borealnym ostępy kompleksu Lasów Skaliskich, gdzie buszują wilki i rysie.

Dzika, unikalna i nie całkiem odkryta – to największe atuty przyrody tego terenu. Wiele miejsc mało dostępnych dla człowieka sprawia, że przyroda swobodnie zachowuje swój dziewiczy charakter. Przeszywające leśną ciszę wycie wilków, odgłosy żurawi czy ryki walczących jeleni na pewno będą gwarantem niezapomnianych przeżyć.

Sprzyja to Naturalnemu rozwojowi rzadko występujących w kraju i Europie zwierząt i roślin. Dziewicze tereny leśne zasobne w zwierzynę i owoce runa leśnego, szczególnie zachęcają do przemierzania ścieżek rowerem lub pieszo.

Mało znane, a wyjątkowo piękne, są też szlaki wodne Węgorapy, Gołdapy i Kanału Brożajckiego. Spływ kajakowy Węgorapą, czy wyprawa ponto­nem po Kanale Brożajckim, przecinającym serce Lasów Skaliskich, może stać się niezapomnianą przygodą.

Dawne arystokratyczne dwory w Więckach, Pochwałkach, Dąbrówce czy Budzewie oraz zabytkowa, oryginalna zabudowa wsi Zabrost Wielki – to wystar­czające powody, aby zatrzymać się tutaj na dłużej i poddać wyjątkowemu klimatowi mazurskiej północy.

Obszar Gminy Budry to skrawek najczystszych Mazur, ceniony przez ludzi szukających spokoju, nie zadeptanych ścieżek i kontaktu z wyjątkową przyrodą nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale też przez cały rok.

Aby przeżyć niezapomnianą przygodę z dziką przyrodą wystarczy wejść do lasu, gdzie można stanąć „oko w oko” z majestatycznym łosiem, spotkać watahę dzików, usłyszeć przeszywające powietrze wycie wilków dech pieśni jeleni podczas rykowiska.

Trasa rowerowa, prowadzi po najbardziej atrak­cyjnych i najgłębiej skrytych zakątkach gminy Budry. Wskazuje malownicze trasy i punkty krajobrazowe, opowiada historie i legendy, wydobywa z głębin zapomnie­nia miejsca i związanych z nimi ludzi, ale pokazuje też współczesność Krainy Wę­gorapy.

Ser­decznie zapraszam na szlak po Krainie Węgorapy i gminie Budry.

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Rowerem po gminie Budry

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Rowerem po gminie Budry
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 17 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis