Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Nieśmiertelni 39

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie keram58
Widoczność
Zdobyta 25 razy
Punktacja 766.73 punktów
Liczba skrzynek 110 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 78% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 09-09-2014
Założyciele SNUFFER, shchenka, PUG Bielany, smialek, Elvis7, wallson, geo-rge, meteor2017, lavinka, ZalewHK, keram58, xtedek, yoshio, tygryskris, Leo48, lolek86
Opis GeoŚcieżki

75 lat temu 9 września 1939 r rozpoczęła się Bitwa nad Bzurą. Ten zwrot zaczepny, autorstwa gen. Tadeusza Kutrzeby, był pokazem determinacji i bohaterstwa żołnierzy Armii Poznań i Armii Pomorze a jednocześnie wg oceny historyków wojskowości mógł zmienić wynik wrześniowej wojny.  Ocenę wszystkiego pozostawmy jednak historykom. My dodamy tylko, że w operacji tej wzięły udział także pododdziały innych armii Wojska Polskiego o czym często się zapomina.

Szykując się do tego cyklu odwiedziliśmy grubo ponad 70 cmentarzy. Większość wielokrotnie. Smutnym nam się wydało, że zarówno 15 sierpnia a także w pierwszych dniach września na większości z nich nikt nie zapalił znicza ani nie wciągnął na maszt flagi państwowej. Smutne ale zarówno władza jak i my wszyscy zapominamy o tych krwawych dniach naszej historii.

Odchodzą ostatni świadkowie tamtych krwawych wrześniowych dni. W miejscach bitwy nie znajdziesz bunkrów czy pozostałości transzei i tylko gdzieniegdzie stoją pomniki przy których czasami politycy składają w blasku fleszy wieńce ale żołnierze września pochowani na wielu cmentarzach w większości w bezimiennych mogiłach pozostaną nieśmiertelni. 

Przypomnijmy tu słowa generała T. Kutrzeby - „Przechodząc koło grobów żołnierskich nad Bzurą niech przyszli nasi dowódcy sprawiedliwie wspomną, że tu leżą jedni z tych, którzy starali się wykonać niewykonalny w 1939 roku obowiązek –obronę Polski”

Zakładając skrzynki do tego cyklu starliśmy się oddać obszar pola bitwy i pokazać miejsca krwawych zmagań. Założyliśmy, że skrzynki mają być łatwe do podjęcia i były co najmniej małe. Wkrótce pojawi się skrzynka finałowa dla tego cyklu oraz kilka skrzynek uzupełniających. Do naszego cyklu dołączyliśmy kilka innych skrzynek różnych autorów związanych tematycznie z tymi wydarzeniami, które uzupełniają tę ścieżkę. Zapraszamy wszystkich do poszukiwania skrzynek. Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów chciałby założyć skrzynkę i uzupełnić cykl prosimy o wcześniejszy kontakt tak aby uniknąć dublowania skrzynek co nam się przytrafiło przy zakładaniu swoich. Zapraszamy do poszukiwania skrzynek a przede wszystkim do odwiedzenia cmentarzy i chwilę zadumy nad żołnierskimi mogiłami.

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Nieśmiertelni 39

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Nieśmiertelni 39
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 110 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis