Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Śladami ks. St. Wyszyńskiego

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie grafen
Widoczność
Zdobyta 8 razy
Punktacja 764.74 punktów
Liczba skrzynek 112 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 97% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 24-07-2019
Założyciele grafen
Opis GeoŚcieżki

Informacje o ks. S. Wyszyńskim:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Wyszy%C5%84ski

Zapraszmy do "spaceru śladami" Wielkiego Polaka, które pozostawił po sobie w trakcie pobytu w tym regionie.

Szlak bierze swój początek w miejscowości Żułów, w miejscu , z którym ks. Wyszyński zetknął się po raz pierwszy, jeszcze przed wojną i gdzie w czasie okupacji spędził blisko dziewięć miesięcy.Dalej prowadzi przez miejscowości, które w swej powojennej historii wpisany mają fakt wizytacji biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego. Szlak kończy się w miejscowości Sławęcin, w pobliżu, miejscowości Stanisławka - wioski, w której również ukrywał się podczas wojny ks. Stefan Wyszyński. Wędrówkom po szlaku łączącym miejsca związane ze Sługą Bożym ks. kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wrażeń i uroku dodadzą piekne krajobrazy Skierbieszowskiego Parky Krajobrazowego.Utworzonego w 1995 roku, a obejmuje on teren całej gminy Skierbieszów i częściowo tereny okilicznych gmin:Grabowiec, Stary Zamość, Sitno,Izbica, Miączyn, Krasiczyn i Krasnystaw.Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych tego Parku jest Rezerwat Przyrody"Głęboka Dolina", utworzony w celu zachowania malowniczych rozcięć erozyjnych w postaci dolin z wąwozami oraz lasów grabowo- bukowych.Ponadto warto odwiedzić liczne figury i kapliczk o dużych  wartościach historycznych. Godne uwagi są również piekne nagrobki z przełomu XIX i XX wieku, które znajduja sie na cmentarzu parafialnym w Skierbieszowie, a wśród nich grobowiec rodziców prezydenta Ignacego Mościckiego.

Szlak oznakowany jest znaczkiem koloru czarnego. W miejscowościach związanych z pobytem ks.kardynała Stefana Wyszyńskiego, ustawione są tablice z informacjami o tym fakcie.W tych miejscach znajduja sie również miejsca odpoczynku.

Szlak można pokonać pieszo jak i rowerem. Na niektórych odcinkach nawet pojazdem.Odcinek szlaku tuż za Żułowem, biegnący obok płotu Państwowego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest trudny do pokonania rowerem, błotnisty teren i kałuże błotne.Drogi wśrópólne  w zależności od pory roku     dostępne nawet dla pojazdów.

Proponuję odwiedzenie dwóch skrzyneczek, które nie są w tej GeoŚcieżce ale są związane z postacią ks. Stefana Wyszyńskiego: OP91TJ, OP91NS

Życze miłych wrażen krajoznawczych podczas wędrówk tym szlakie.

 

Foto w grafice:  "Janusz Trocha - (1981-06-05). Tygodnik Solidarność (10): 1. http://dominusvobis.blogspot.com/2009/03/cardeais-criados-por-pio-xii-consitorio_12.html  (domena publiczna) 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Śladami ks. St. Wyszyńskiego

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Śladami ks. St. Wyszyńskiego
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 112 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis